Projekt "Przyjazna Szkoła"

Cel naszego projektu

1. W zakresie wyrównywania szans edukacyjnych:

Umożliwienie uczniom dostępu do dóbr kultury.

• Wyrównywanie szans edukacyjnych i życiowych uczniów z różnych środowisk

. • Przeciwdziałanie marginalizacji społecznej i przełamywanie kompleksów dziecka „biednego”

2. W zakresie umożliwienia uczniom zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających dalszą edukację i wybór ścieżki zawodowej:

Umożliwienie młodzieży udziału w atrakcyjnym i bogatym w treści projekcie edukacyjno-artystycznym przyczyni się do obudzenia w nich zainteresowań, ciekawości świata, aktywności poznawczej i szkolnej, a w efekcie aspiracji życiowych. Zagospodarowanie wolnego czasu przyczyni się do promocji higienicznego stylu życia i przeciwdziałania patologii. Nabycie przez uczniów umiejętności stosowania nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych.

3. Współpracy szkoły z organizacjami i społecznością lokalną na rzecz rozwoju edukacji i aktywności obywatelskiej: Pobyt w grupie i zajęcia integracyjne, z autoprezentacji i komunikacji powinny pomóc w rozwinięciu (często nabyciu) umiejętności interpersonalnych dzieci ze środowisk zmarginalizowanych oraz integracji całego zespołu. Przełamanie bariery środowiskowej młodzieży i jej kompleksów. Rozwijanie umiejętności społecznych uczniów i kształtowanie aktywnych postaw, w szczególności postaw obywatelskich.

Opis naszego projektu rozwojowego: Projekt „Odkrywcy talentów” to realizacja zadań artystycznych, których końcowym efektem bezpośrednim będzie prezentacja widowiska teatralnego w środowisku. Uczniowie biorący udział w projekcie będą rozwijać swoje talenty aktorskie na zajęciach emisji głosu, plastyki ciała, pantomimy, choreografii. Projektować będą stroje do swojego spektaklu a następnie samodzielnie je wykonywać. Wszystkiemu towarzyszyć będą szkolni reporterzy. Efektem ich pracy będzie film podsumowujący projekt realizowany w szkole. Na zakończenie projektu i prezentację artystyczną zostaną zaproszeni oprócz wszystkich uczniów szkoły także ich rodzice, przedstawiciele Rady Osiedla, władz oświatowych i lokalnych.